Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

 

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Pestka1PESTKA  (ur. w 2012 roku)
 
Suczka adoptowana była ze schroniska około 1,5 roku temu. Już wtedy nie miała przedniej łapki. W jaki sposób ją straciła, tego nikt nie wie na pewno. Jeden z pracowników schroniska mówił, że łapkę pogryzły czy poszarpały psy. Mimo barku łapki Pestka radzi sobie bardzo dobrze.
I wszystko byłoby cudownie gdyby nie to, że sunia boi się opiekunki! Okazało się, że w ogóle boi się kobiet (chociaż sporadycznie zdarzają się wyjątki) i zdecydowanie preferuje mężczyzn. W ich obecności potrafi być radosna i rozluźniona.
Obecnie psina mieszka z dwoma kotami, na które zupełnie nie reaguje. Koty były zalecone przez behawiorystę w celu terapeutycznym. Niestety obserwacja miłych, łaszących się kotów, nie pomogła suni przestać lękać się opiekunki. Behawiorystów było kilku, ale żaden nie poradził sobie z lękliwym zachowaniem się Pestki. Różnego rodzaju lekarstwa i suplementy również nie zmieniły sytuacji.
Smutne jest to bardzo, ponieważ obecna właścicielka, która zaadoptowała ją ze schroniska, z całego serca chciała jej pomóc. Wzięła do domu zalęknioną, biedną psinę bez łapki. Później zrobiła wszystko co w ludzkiej mocy, aby pomóc Pestce przełamać lęk wobec siebie. Przykro jest jej bardzo kiedy patrzy codziennie na kochanego pieska i widzi w jego oczach strach. Teraz ma nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pokocha Pestkę i że ona będzie w końcu szczęśliwa. Podejrzewamy, że psina musiała  dużo wycierpieć -  najprawdopodobniej skrzywdzona przez jakąś kobietę - skoro tak trudno jest jej zaufać osobie, z która mieszka już 1.5 roku. A jest to osoba bardzo łagodnego usposobienia i robiąca wszystko, aby zapewnić Pestce jak najlepsze życie.

Opiekunka suni miała już wcześniej pieski uratowane z bezdomności, biedne, chore, sponiewierane, które żyły u niej przez wiele lat bardzo szczęśliwe i kochane. Nigdy by nie uwierzyła, że taka sytuacja byłaby możliwa i serce jej krwawi, kiedy codziennie patrzy na zalęknioną, wystraszoną sunię. Byłam i widziałam to na własne oczy; nie są to tylko wzruszające opowieści, ale jest to prawdziwy dramat i psa i człowieka.

Sunia akceptuje psy, nie ze wszystkimi się koleguje, ale nie ma najmniejszej agresji czy też lęków wobec nich.
Bardzo jest łagodna, ostrożna. Ładnie chodzi na smyczy, nie brudzi w domu i nic nie niszczy. Została odrobaczona, zaszczepiona, wysterylizowana i zacziopowana. Będzie bez wątpienia doskonałym przyjacielem, i kiedy już pokocha, to całym psim sercem. Ogromnym szczęściem będzie zobaczyć radość w jej smutnych oczach.
Z podanych powodów osoby, które byłyby zainteresowane adopcją Pestki , będą musiały przyjechać kilkakrotnie na spotkanie, żeby dobrze zapoznać się z Sunią .Możliwa jest adopcja w Warszawie i w niedalekich okolicach.
Pestka mieszka w Warszawie na Grochowie. Chcemy podkreślić, że nie chodzi o pozbycie się psa, tylko o znalezienie domu gdzie będzie on w pełni szczęśliwy.
Piesia bez problemu chodzi po schodach w górę i w dół. Ponieważ jednak nie jest małym pieskiem, ze względu na jej wagę, zdecydowanie lepiej by było, gdyby zamieszkała w domu z ogrodem, bądź też w bloku z windą lub na parterze.
 
Bardzo proszę o udostępnienie wieści o Pestce jak największemu gronu znajomych i przyjaciół. Tym samym dacie Państwo szansę suni na lepsze, szczęśliwe życie.
Tel. w sprawie adopcji 693349978, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Pestka2
Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner