Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

wafel7 kot kotek kocur kocurek kotka koteczka do adopcji warszawa

Wafel, ur. 15. 02. 1998 r.

Jako 3-miesięczny kociak został zabrany z ul. Deotymy - a właściwie z terenu należącego do kościoła przy tejże ulicy. Wafel wraz z rodzeństwem, pozbawiony jakiegokolwiek schronienia, mieszkał pod krzakiem bez względu na pogodę. Kociaki w czasie deszczu tuliły się do siebie, a było to jesienią.

Jakiekolwiek próby zainstalowania schronienia dla kociąt w krzakach były bezwzględnie wyrzucane przez porządkowych kościoła.
Ciągle przeganiane i bez dachu nad głową przeraźliwie bały się ludzi. Niestety tylko jednego kociaka udało się uratować i to tylko dlatego, że był najbardziej chory. I tak Wafel trafił do mnie.

 

Na początku tyfus i tasiemce (w ciągu 6 miesięcy 12 krotne odrobaczanie i trzymiesięczna biegunka), ostre zapalenie uszu, oskrzeli, pęcherza - choroby następujące jedna po drugiej.

Wafelek jest kotkiem o bardzo drobnej budowie - na skutek niedożywienie i inwazji tasiemców w dzieciństwie pozostały mu krzywe łapki.
Zdjęcie chorego Wafelka z dzieciństwa zostało wybrane jako logo Fundacji CANIS.
Pozostał kotkiem bojaźliwym, co nie wyklucza tego, że uwielbia pieszczoty i zabawy. Jest bardzo przyjazny w stosunku do innych kotków, szczególną opieką otacza nowo przybyłe, myje je i zachęca do zabawy. Gdy słyszy, że któryś z kotków płacze, natychmiast biegnie mu na pomoc.

U Wafelka bardzo łatwo rozpoznać rozpoczynającą się chorobę - natychmiast ropieją mu oczy.

Na wiosnę 2003 roku badanie krwi pokazało, iż ma problem z nerkami (kreatynina 3,5, norma 1-1,8). Po intensywnym leczeniu trwającym ok. 3 tygodni doszło do normy 1,5. W chwili obecnej powtórne badanie krwi wykazało bakterie w układzie moczowym. Wymaga leczenia antybiotykowego i musi cały czas jeść specjalną leczniczą suchą karmę dla kotów ze skłonnościami do mocznicy. Nie przestrzeganie zaleceń dietetycznych może doprowadzić do nawrotu choroby. Teraz Wafel ma pięć lat. Ma śliczne futerko i okrągły brzuszek. Bardzo lubi jeść - być może ogromny głód, jakiego doznał w dzieciństwie, pozostawił taki ślad w jego psychice.

Wafelek odszedł z powodu mocznicy, na którą był leczony przez kilka lat.


 

 

Podziel się