Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom - to właśnie dzięki Waszym wpłatom jesteśmy w stanie finansować kompleksową opiekę weterynaryjną naszych podopiecznych, zapobiegać nadliczebności psów i kotów poprzez zabiegi sterylizacji, oraz zapewnić naszym czworonogom właściwe wyżywienie.

Jeśli chcesz być zamieszczony na stronie Fundacji Canis w dziale "Sponsorzy" powiadom nas mailowo a wówczas wasze imię i nazwisko ukarze się na liście sponsorów.

Dorosłe koty do adopcji w Warszawie

Koty dorosłe są spokojne, stateczne, mają ukształtowany charakter, który się już bardzo nie zmieni. Znamy dobrze osobowość każdego z naszych kotów do adopcji i możemy je dokładnie opisać. Większość kotów do adopcji bardzo szybko zadomowi się w nowym miejscu i pokocha nowego opiekuna, a niektóre koty i kotki będą potrzebowały trochę więcej czasu. Kot dorosły może zostać sam w domu gdy Ty idziesz do pracy.

Wszystkie zwierzęta do adopcji to koty domowe. Większość z nich to tzw. "koty dachowce", zdarzają się też koty rasowe, chociaż nie wiemy na pewno.

Nasze dorosłe koty do adopcji (Warszawa) są zaszczepione i wysterylizowane. Poniżej możesz obejrzeć zdjęcia kotów do adopcji. A filmy znajdziesz na naszym kanale na Youtube.

telefon w sprawie kotów do adopcji
693-34-99-78, 501 147 350

Adopcja kotów przez telefon, adopcja kota przez internet to rozmowa, w czasie której pytamy opiekunów o warunki w jakich będzie przebywał kot. Potem odwozimy kota do domu i spisujemy umowę adopcyjną. Oddam kota w Warszawie lub okolicach, ale w wyjątkowych wypadkach psy i koty odwozimy także do innego miasta.

Koty do adopcji w Warszawie, przedstawione poniżej, czekają na swój dom w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji CANIS pod opieką Danuty Skarbek. Tel.: 22-833-81-30, 693-34-99-78.

Jeśli ktoś zechce sponsorować psy i koty, prosimy o wpłatę na konto Fundacji Canis, z dopiskiem imienia kota na przelewie.

Kontakt telefoniczny w sprawie adopcji kota

693-34-99-78,

501 147 350

Kontakt telefoniczny w sprawie adopcji kota

693-34-99-78,

501 147 350

Szukamy domów dla stadka 17 kotów porzuconych przez nieodpowiedzialną opiekunkę

W marcu 2011 roku kobieta oddała część swoich kotów do hotelu dla zwierząt na 3 dni. Nigdy  nie zapłaciła ani złotówki za ich pobyt w hotelu ani ich nie odebrała. Inną grupę kotów po prostu wyrzuciła na dwór.

Dzięki wyrozumiałości właściciela hotelu koty nie zostały odwiezione do schroniska, dostaly szanse na życie. 

Koty były pozornie zdrowe, jednak okazało się że wymagają leczenia - oczy, uszy, zapalenie oskrzeli, ciąże, kastracje, sterylizacje, odrobaczanie. 

Wszystkie koty są bardzo miłe. 

Koty są wysterylizowane, przetestowane na Felv i Fiv. 

Adoptując jednego z 17 lub parę napewno zdobędziecie super przyjaciela na całe życie. 

Osoby zainteresowane adoptowaniem kota lub wsparciem finansowym opieki

nad nimi proszone są o kontakt pod numerem telefonu 693 349 978 lub 22 833 81 30.

Kontakt telefoniczny w sprawie adopcji kota

693-34-99-78,

501 147 350

Fundacja opieki nad zwierzętami Canis od wielu lat prowadzi akcje na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki Państwa pomocy, wsparciu finansowemu i rzeczowemu udało nam się uratować od śmierci wiele psów i kotów, poprawić im byt, znaleźć dla wielu z nich kochających, odpowiedzialnych opiekunów.

Akcja ratowania psów i kotów trwa nadal, cały czas czekamy też na Państwa pomoc. Przeczytajcie, co robimy i dołączcie do nas - możecie wesprzeć nas finansowo, rzeczowo, przy transporcie oraz pracując społecznie. Podczas wieloletniej działalności fundacji zauważyliśmy pewną poprawę warunków życia bezdomnych psów i kotów, ale niestety zwierzęta nadal bardzo potrzebują opieki, a ich liczba nie maleje.

Czekamy na Waszą pomoc

Chcesz pomóc?

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń:

22-833-81-30, 693-34-99-78.

Fundacja opieki nad zwierzętami Canis od wielu lat prowadzi działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki tym akcjom udało się uratować wiele kotów i psów, polepszyć ich byt. Dla wielu z nich znaleźlismy troskliwych opiekunów. Ale zwierzęta nadal czekają na pomoc. Ich liczba nie maleje a potrzeby nadal są przeogromne.

Nasze działania odbywają się także dzięki pomocy, wsparciu finansowemu i rzeczowemu miłośników zwierząt. Cały czas czekamy na Państwa pomoc i wsparcie. Przeczytaj poniżej co robimy dla zwierząt.

Dołączcie do nas - możecie wesprzeć nas finansowo, rzeczowo, przy transporcie oraz pracując społecznie.

Chcesz pomóc?
Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń: 22-833-81-30, 693-34-99-78.

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis prowadzi akcje, które mają na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. Wielu wspaniałych ludzi włączyło się w nasze akcje. Przez te wszystkie lata uratowaliśmy wiele zwierząt - głównie psów i kotów. Poniżej znajdziesz listę akcji na rzecz bezdomnych zwierząt, które zostały już zakończone.

Co dwa koty to nie jeden

kot kotek kocur kocurek kotka koteczka do adopcji warszawa Wiele osób posiadających kota dochodzi po jakimś czasie do wniosku, że zbyt dużo czasu spędza on samotnie ze względu na ich tryb życia, lub tez "dojrzewają" do obcowania z większą ilością kotów pod jednym dachem. Słowem, postanawiają, że dla towarzystwa swemu kotu i sobie przygarną jeszcze jedno zwierzę. Pod każdym względem słuszna to decyzja, lecz może się zdarzyć, że przyniesiony do domu nowy lokator nie zostaje zaakceptowany przez kociego gospodarza. Trzeba wtedy szukać domu dla świeżo adoptowanego kociaka lub - jeśli zostanie - żyć w pewnym dyskomforcie z nie lubiącymi się współlokatorami. To są, na szczęście, sytuacje sporadyczne. Większość kotów jakoś się dogaduje, a nawet zaprzyjaźnia (może z wyjątkiem stuprocentowych samotników, bo i takie koty też bywają).

Ten przydługi wstęp ma prowadzić do sugestii, aby osoby nie posiadające jeszcze kota, a noszące się z zamiarem jego przygarnięcia, wzięły od razu dwa koty. kot kotek kocur kocurek kotka koteczka do adopcji warszawa Bardzo często na internetowych stronach adopcyjnych można znaleźć ogłoszenia o kocich parach - może to być rodzeństwo, lecz niekoniecznie. Jeśli koty już zaprzyjaźniły się w sposób naturalny, będą najlepszymi w świecie partnerami, a dla ludzi niekłopotliwym "nabytkiem". Obie strony unikną stresującego okresu adaptacji i do pierwszych chwil wspólnego zamieszkania rozpocznie się kocio-ludzka sielanka. Zaręczam, że nie ma przyjemniejszego widoku, niż wtulone w siebie, myjące się nawzajem z czułością, lub brykające razem koty. Przecież to zrozumiałe, my też nie zaprzyjaźniamy się z każdym, lubimy dobierać sobie towarzystwo - więc jeśli koty już się "dobrały" , będą trwać w symbiozie i cieszyć nasze serca.

Bez dwóch zdań, adopcja kocich par przyjacielskich służy zarówno ludziom, jak i kotom.

Jako przykład można tu opisać historię Freda i Wilmy. Koty te jako nierozłączna para trafiły do Fundacji Canis z piwnicy przy ul. Popiełuszki, 15 marca tego roku. On oceniony był na 2-3 lata, kotka zna ok. pół roku. Koteczka potwornie przeziębiona, kocur w stanie tragicznym - chudy, zapchlony, z biegunką i (później zdiagnozowaną) grzybicą układu pokarmowego. Pomimo wyleczenia pozostał kotem specjalnej troski, gdyż grzybica może się odnowić. kot kotek kocur kocurek kotka koteczka do adopcji warszawa Ponieważ oba koty nie dogadywały się ze stadem w miejscu przechowywania (Fred tak się bił, że musiał zostać odizolowany), miały po wyleczeniu wrócić do piwnicznego azylu. W przeddzień wypuszczenia Fred złamał łapę z powodu słabych kości. Leczenie miało się przedłużyć, więc poszło ogłoszenie do internetu, że do adopcji są koty w parze. Zgłosiła się Pani Joanna - zabrała do domu Freda i Wilmę 13 sierpnia 2006. Wzięła je, jak powiedziała, właśnie dlatego, że były specjalnej troski. Pani Joanna dużo pracuje, poza domem przebywa większość dnia. Biorąc dwa kochające się stworzenia podjęła bardzo mądrą i dobrą dla kotów decyzję - są razem, nie nudzą się, mogą się do siebie przytulić. A ich opiekunka, pytana o to, jakie ma korzyści, odpowiada z uśmiechem: "Jak koty potrafią nagradzać!" Proponuję, by Panią Joasię sklonować w setkach egzemplarzy.

Maryla Weiss

Koty do adopcji (w Warszawie) przedstawione poniżej, czekają na swój dom w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji CANIS pod opieką Danuty Skarbek. Tel. 833-81-30, 693-34-99-78.
Koty do adopcji przebywają w mieszkaniach wolontariuszy. Adopcja kota odbywa się osobiście - odwozimy koty i kotki do domu. Obejrzyj poniżej zdjęcia kotów do adopcji. Aby zobaczyć na żywo nasze koty filmy znajdziesz na kanale YouTube.

Co dwa koty to nie jeden

Fundacja poszukuje (osób dorosłych) do:

  • czasowej opieki nad naszym podopiecznym, chorym, wysterylizowanym lub zdrowym zwierzęciem, które czeka na adopcję
  • pomocy w naszych ośrodkach adopcyjnych (prace porządkowe, zabiegi pielęgnacyjne) ?
  • prowadzenia zbiórek pieniędzy, wysyłki podziękowań darczyńcom fundacji, pomocy w akcjach prowadzonych na rzecz zwierząt bezdomnych??
  • transportu osobowego i ciężarowego (przewóz zwierząt do lecznic weterynaryjnych i transport pomocy materialnej) ?
  • prac remontowych (naprawa i budowa bud, malowanie, ocieplanie)
  • lekarzy weterynarii, zainteresowanych stałą współpracą.

Koci Raj
W kocim raju nie ma martwych myszy,
Zimnych piwnic i okrutnych dzieci,
Płaczu kociąt, których nikt nie słyszy,
Resztek jadła wrzuconych do śmieci.
W kocim raju nie mieszka się w brudzie,
Nikt nie bije i zły pies nie warczy,
W kocim raju są po prostu dobrzy ludzie
I to kotom za niebo wystarczy.

Franciszek Klimek - ("Ja w sprawie kota")

Każdy, kto ratuje życie, styka się również ze śmiercią.

My również nie jesteśmy cudotwórcami- nam i lekarzom weterynarii nie zawsze
udaje sie ocalić śmiertelnie chorego kociaka czy zabiedzonego lub rannego psa.
Wielu z naszych podopiecznych to starsze i schorowane istoty, którym dzięki staraniom lekarzy weterynarii i naszej troskliwej opiece przedłużamy życie, operując nowotwory, lecząc na przewlekle choroby itp.

Kiedy wiedza weterynaryjna nie daje już nadziei na Ich uratowanie - pozwalamy Im przejść po Tęczowym Moście do krainy pozbawionej chłodu, głodu, strachu i cierpienia.
Śmierć każdego z nich przepełnia nasze serca goryczą z powodu niemocy, a także gniewem, bo często winien temu jest człowiek.

Zawsze jesteśmy obecni przy odejściu każdego z naszych podopiecznych (choć to bardzo boli) - przecież Oni maja tylko nas, a po każdym mniejszym bracie musi zapłakać choć jeden człowiek.
I my po nich plączemy...

Bolało mnie bardzo, ze kiedy już Ich z nami nie ma, znikają po prostu ze strony internetowej, jakby wyparowały.
A przecież żyły tu z nami: cudowne, kochane, chciane.
I będą ze mną żyły zawsze - "wemniewzięte".



2000-2005 2006-2007 2008-2009
Mama Cicia
Szuszu
Kukulka
Feler
Omar
Alpi
Panda i Klara
Zuzia
Plaster Mercedes
Gucia
Pumcia
Nuka
Zlotko
Piesek
Slomka
Latka
Mysza-Mama
Mrówka
Berta
Reksio-Dziadek
Koton Szekspir
Kaskaderek
Natka Szczerbatka
Saba
Pedzel
Mini
Pusia Pinio
Klif
Pimpus
Dudek Milanka Milanek
Niesmialek
Diabel
Fanta
Zezio
Marcel
Srubka
Asia
Wolumen
Basza

Agent
Jagódka
Niula
Kicus
Pyza
Dudus
Zabcius
Czarnuszek
Zira
Feniks
Oskar
Rudka
Gawrosz
kociak Romek
Walentynka
Lola
kotka Gracja
szczeniak Alan
suka Niedziela
kotka Blondynka
Nomi
pies Misiek
Koteczka grafitowa
Kotka Bianka
Sniezka
kotka zabcia Apcia
kotka Zabka - wrzesien 2008
suczka Megan - wrzesien 2008
kot Rudolf - pazdziernik 2008
kot Rysio - listopad 2008
kotka Pchelka - grudzien 2008
suczka Kropka - grudzien 2008
kotka Pucia - styczen 2009
kotka Tamara - marzec 2009
kot Michasio - marzec 2009
kot Zbójec - kwiecien 2009
suczka Latka - maj 2009
suczka Sonia - maj 2009
kociak Lukier - sierpien 2009
kociak Filemon - sierpień 2009
kotka Malutka - wrzesień 2009
piesek Dudus - październik 2009
kot Romeo - listopad 2009
kot Fistaszek - grudzień 2009
kot Wegielek - grudzień 2009
Losy naszych podopiecznych, zanim do nas trafiły, były różne, często dramatyczne. Chcemy aby te urocze stworzenia, spotkało szczęście, na które zasłużyły. Aby znalazły troskliwych, kochających opiekunów.
Oto kilka szczególnie ciekawych historii.
Losy naszych podopiecznych, zanim do nas trafiły, były różne, często dramatyczne. Chcemy aby te urocze stworzenia, spotkało szczęście, na które zasłużyły. Aby znalazły troskliwych, kochających opiekunów.
Oto kilka szczególnie ciekawych historii.

Poznaj historie adopcji i obejrzyj galerie "mniejszych braci": psów i kotów, które dzięki naszym wysiłkom znalazły dom i kochających opiekunów.

"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował "Derek Bruce

Przedstawiamy tutaj historie tych "mniejszych braci": kotów i psów, które dzięki naszym wysiłkom znalazły swój dom i kochających opiekunów.

Z ogromną radością i satysfakcją zamieszczamy zdjęcia naszych podopiecznych po adopcji i listy nadesłane od nowych rodzin. Czekamy na wiadomości i zdjecia.

Kochani, bądźcie szczęśliwi!

Drodzy kociarze!
Jeśli znacie inne dobre, rzetelne książki poświęcone naszym ulubionym czworonożnym przyjaciołom - kotom, prześlijcie do nas informację na ich temat: tytuł, autor, wydawnictwo, krótka recenzja i zeskanowana okładka.
Kot to zwierzę pełne tajemnic - poznawajmy je wspólnie.
Prosimy o mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przedstawiamy tutaj historie tych "mniejszych braci": kotów i psów, które dzięki naszym wysiłkom znalazły swój dom i kochających opiekunów.

Z ogromną radością i satysfakcją zamieszczamy zdjęcia naszych podopiecznych po adopcji i listy nadesłane od nowych rodzin. Czekamy na wiadomości i zdjecia.

Kochani, bądźcie szczęśliwi!

Przedstawiamy tutaj historie tych "mniejszych braci": kotów i psów, które dzięki naszym wysiłkom znalazły swój dom i kochających opiekunów.

Z ogromną radością i satysfakcją zamieszczamy zdjęcia naszych podopiecznych po adopcji i listy nadesłane od nowych rodzin. Czekamy na wiadomości i zdjecia.

Kochani, bądźcie szczęśliwi!

Przedstawiamy tutaj historie tych "mniejszych braci": kotów i psów, które dzięki naszym wysiłkom znalazły swój dom i kochających opiekunów.

Z ogromną radością i satysfakcją zamieszczamy zdjęcia naszych podopiecznych po adopcji i listy nadesłane od nowych rodzin. Czekamy na wiadomości i zdjecia.

Kochani, bądźcie szczęśliwi!

adopcja na odległość

Jeśli nie możesz zaopiekować się osobiście naszym zwierzakiem, a bliski jest Ci los czworonożnych przyjaciół, mamy dla Ciebie propozycję zaadoptowania kota lub psa na odległość.

 
Adopcja na odległość to sponsorowanie wybranego przez Ciebie czworonoga. Wyżywienie, szczepienia ochronne i opieka weterynaryjna:
Dla jednego z naszych kotów wynosi: 140 zł miesięcznie,
Dla jednego psa wynosi: 200 zł miesięcznie

Nie przyglądaj się biernie naszej pracy - to właśnie Ty możesz nam pomóc - wydrukuj w kolorze nasze ogłoszenia o psach i kotach, czekających na adopcję i zawieś je: w lecznicach weterynaryjnych, w miejscu swojej pracy, w sklepach zoologicznych.

 
Na wsparcie czeka bardzo liczna gromadka potrzebujących "mniejszych braci": kotów i psów.
W zamian za to, zamieścimy Twoje imię i nazwisko przy zdjęciu Twojego podopiecznego na naszej liście ofiarodawców.

Jeśli ktoś zechce sponsorować kota lub psa, prosimy o wpłatę na konto Fundacji Canis, z dopisanym imieniem kota lub psa na odwrocie blankietu lub w rubryce "tytułem" w przypadku wpłaty przez Internet.

Tel.: 833-81-30; 693-34-99-78